Premyer Liqanın təqvimi açıqlandı

Premyer Liqanın təqvimi açıqlandı

Azərbaycan Premyer Liqası və kubokunda 2023-24 mövsümünün təqvimi müəyyənləşib. Bunu Peşəkar Futbol Liqasının mətbuat xidməti açıqlayıb.

Avqustun 4-də başlayacaq çempionat mayın 26-da yekunlaşacaq. Kubokun finalı isə iyunun 2-də baş tutacaq.

I dövrə
1-ci tur
4-6 avqust
“Turan Tovuz” – “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Zirə” (Bakı)
“Kəpəz” (Gəncə) – “Neftçi” (Bakı)
“Səbail” (Bakı) – “Sumqayıt”
“Sabah” (Bakı) – “Qəbələ” 

7 avqust: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off -mərhələsinin püşkatması
8-9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları
10 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları

 
2-ci tur
11-13 avqust

“Araz-Naxçıvan” – “Qəbələ”
“Sumqayıt” – “Sabah”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ” 

15 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları
16 avqust: UEFA Superkuboku (Afina, Yunanıstan)

17 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

3-cü tur
18-20 avqust

“Qarabağ” – “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Zirə”
“Sabah” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Sumqayıt” 

22-23 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
24 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

4-cü tur
25-27 avqust

“Araz-Naxçıvan” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Kəpəz” 
29-30 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
31 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
31 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
1 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

5-ci tur
1-3 sentyabr

“Kəpəz” – “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Sumqayıt” – “Neftçi” 

9 sentyabr: AÇSO – Azərbaycan – Belçika
12 sentyabr: YO – Azərbaycan – İordaniya
12 sentyabr: U-21 AÇSO – Serbiya – Azərbaycan

6-cı tur
15-17 sentyabr

“Araz-Naxçıvan” – “Neftçi”
“Zirə” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Kəpəz” – “Səbail”

19-20 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
21 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

7-ci tur
22-24 sentyabr

“Səbail” – “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Zirə”

8-ci tur
29 sentyabr – 1 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Sabah” 

3-4 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
5 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

9-cu tur
6-8 oktyabr

“Sabah” – “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” – “Səbail”
“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Turan Tovuz” 

12 oktyabr: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Şimali İrlandiya
13 oktyabr: AÇSO – Estoniya – Azərbaycan
16 oktyabr: AÇSO – Azərbaycan – Avstriya
17 oktyabr: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Lüksemburq
 
II dövrə
10-cu tur
20-22 oktyabr

“Qəbələ” – “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” – “Sumqayıt”
“Səbail” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz” 

24-25 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
26 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

11-ci tur
27-29 oktyabr

“Araz-Naxçıvan” – “Qarabağ”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Sabah”
“Sumqayıt” – “Qəbələ”

12-ci tur
3-5 noyabr

“Sumqayıt” – “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” – “Neftçi”
“Sabah” – “Zirə”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Qarabağ” 

7-8 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
9 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

13-cü tur
10-12 noyabr

“Araz-Naxçıvan” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Neftçi” – “Sumqayıt” 

16 noyabr: AÇSO – Azərbaycan – İsveç
 
Azərbaycan Kuboku
18-19 noyabr: I təsnifat mərhələsi

 
19 noyabr: AÇSO – Bekçika – Azərbaycan
21 noyabr: U-21 AÇSO – Ukrayna – Azərbaycan

14-cü tur
24-26 noyabr

“Neftçi” – “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Kəpəz”

Azərbaycan Kuboku
28-30 noyabr: II təsnifat mərhələsi 
28-29 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
30 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

15-ci tur
1-3 dekabr

“Araz-Naxçıvan” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Neftçi”

16-cı tur
8-10 dekabr

“Zirə” – “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Sabah” – “Səbail” 

12-13 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
14 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

17-ci tur
15-17 dekabr

“Araz-Naxçıvan” – “Sabah”
“Səbail” – “Qəbələ”
“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Turan Tovuz” – “Zirə” 

18 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması
 
Azərbaycan Kuboku
19-20 dekabr: 1/8 final

18-ci tur
22-24 dekabr

“Araz-Naxçıvan” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qəbələ” – “Sabah” 

III dövrə
19-cu tur
21-23 yanvar 2024-cü il

“Qarabağ” – “Araz-Naxçıvan”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Zirə”
“Sabah” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Sumqayıt”

20-ci tur
26-28 yanvar

“Araz-Naxçıvan” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Kəpəz” 

Azərbaycan Kuboku
30-31 yanvar: 1/4 final, ilk oyunlar

21-ci tur
2-4 fevral

“Kəpəz” – “Araz-Naxçıvan”
“Səbail” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Sumqayıt” – “Neftçi” 

Azərbaycan Kuboku

6-7 fevral: 1/4 final, cavab oyunları

22-ci tur
9-11 fevral

“Araz-Naxçıvan” – “Neftçi”
“Zirə” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Kəpəz” – “Səbail” 

13-14 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
15 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar 

23-cü tur
16-18 fevral

“Səbail” – “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Zirə” 

20-21 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
22 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları
23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması
 
24-cü tur
23-25 fevral

“Araz-Naxçıvan” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Sabah”

25-ci tur
1-3 mart

“Sabah” – “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” – “Səbail”
“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Turan Tovuz” 

5-6 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
7 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
26-cı tur
8-10 mart

“Turan Tovuz” – “Araz-Naxçıvan”
“Qarabağ” – “Zirə”
“Kəpəz” – “Neftçi”
“Səbail” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Qəbələ” 

12-13 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
14 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
15 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması

27-ci tur
15-17 mart

“Araz-Naxçıvan” – “Qəbələ”
“Sumqayıt” – “Sabah”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ” 

22 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – İngiltərə
26 mart: U-21 AÇSO – Azərbaycan – Ukrayna
 
IV dövrə

28-ci tur
29-31 mart

“Sumqayıt” – “Araz-Naxçıvan”
“Qəbələ” – “Neftçi”
“Sabah” – “Zirə”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Qarabağ” 

Azərbaycan Kuboku

2 aprel: 1/2 final, ilk oyunlar

29-cu tur
5-7 aprel

“Araz-Naxçıvan” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Neftçi” – “Sumqayıt” 

9-10 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
11 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
 
30-cu tur
12-14 aprel

“Neftçi” – “Araz-Naxçıvan”
“Sumqayıt” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Kəpəz” 

16-17 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
18 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

31-ci tur
19-21 aprel

“Araz-Naxçıvan” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Neftçi” 

Azərbaycan Kuboku

23 aprel: 1/2 final, cavab oyunları

32-ci tur
26-28 aprel

“Zirə” – “Araz-Naxçıvan”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Sabah” – “Səbail” 

30 aprel – 1 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
2 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
 
33-cü tur
3-5 may

“Araz-Naxçıvan” – “Sabah”
“Səbail” – “Qəbələ”
“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Turan Tovuz” – “Zirə” 

7-8 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
9 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
 
34-cü tur
10-12 may

“Araz-Naxçıvan” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qəbələ” – “Sabah”

35-ci tur
19 may

“Qəbələ” – “Araz-Naxçıvan”
“Sabah” – “Sumqayıt”
“Səbail” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz” 

22 may: Avropa Liqasının finalı (Dublin, İrlandiya)

36-cı tur
26 may

“Araz-Naxçıvan” – “Qarabağ”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Sabah”
“Sumqayıt” – “Qəbələ”

29 may: Konfrans Liqasının finalı (Afina, Yunanıstan)
1 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (London, İngiltərə)

 
Azərbaycan Kuboku
2 iyun: Final

e-Topaz

Əvvəlki yazı

Salaiyə Almaniyadan müştəri

Növbəti yazı

“İnter” və “Latsio” Bonuççini istəyir